Könnyű, gyors receptek
Keresés kulcsszó alapjánGyors receptkeresőRecept kategóriákBefőzés Desszertek Édes süti Egytálétel Fánk Főzelékek Gombás ételek Gombóc recept Halételek Házi praktikák Hidegtálak Húsételek Italok Kelt tészta Kenyerek Kerti Parti Köretek Levesek - előétel Mártások - szószok Nemzetek konyhái Palacsinta Pite Pizza Pogácsa Saláta Sós süti recept Szendvics recept Tészta recept Tojás ételek Torta Ünnepi finomságok Top 10 receptMég több recept
|
| Elkészítési idő: 90 - 105 perc Nehézségi szint: nehéz Árkategória: drága Elkészítve: 371 alkalommal megfőztem én is |
Megtekintve: 37 855 alkalommal Továbbküldve: 0 ismerősnek Elmentette: 0 látogató Értékeld te is a receptet: |
2*3 tojásos kakaós piskóta: a tojásokat a cukorral habosra keverjük, legalább 20 percig keverjük a robotgéppel. A lisztet, kakaót és fél cs. sütőport elkeverjük. A habos tojáshoz óvatosan hozzá forgatjuk a száraz hozzávalókat, majd kizsírozott és lisztezett tepsibe megsütjük. Ezt még egyszer elkészítjük.
Fehér piskóta:
7 tojásfehérje
10 dkg darált mandula
5 ek. liszt
25 dkg cukor
sütőpor
A tojásfehérjét a cukorral habosra keverjük robotgéppel. A lisztet, kókuszreszeléket és sütőport elkeverjük. A száraz hozzávalókat hozzáforgatjuk a tojásfehérje habhoz, majd kikent és lisztezett tepsibe megsütjük.
A karamell krém hozzávalói:
5 dl tej, 2 tojás sárgája,2 cs karamell ízű pudingpor /főzős/15dkg cukor 5 dl habtejszín (cukrozott, Hulala), 20 dkg vaj /margarin/
A tojás sárgát a tejjel és a pudingporral elkeverjük. A kristálycukrot egy lábasban felolvadásig szép barnára karamellízáljuk, majd óvatosan felöntjük 2 dl felforralt habtejszínnel és olvadásig kevergetjük a tűzön.A tejes pudingos keveréket folyamatos keverés mellett bele csorgatjuk és sűrűre főzzük. Hűlni hagyjuk, majd a szoba hőmérsékletű vajjal kihabosítjuk.
A maradék 3 dl habtejszínt kemény habbá verjük kézi mixerrel, és a krémhez fokozatosan hozzá keverjük. (a kihabosított krémhez a habbá vert tejszínt csak spatulával kézzel hozzáforgatjuk, ezzel lazítjuk a krémet, ezt már ne robotgéppel csináljuk!)
Fehércsoki krém :
4dl tej, 10 dkg liszt, 5 tojássárgája, 25 dkg cukor, 2 ek. tejport (amit a kávékhoz használunk) - ezt jól elkeverjük, majd sűrűre főzzük. Még forrón hozzá keverünk 100 g fehércsokit. Hűlni hagyjuk, majd 30 dkg margarinnal kikeverjük habosra.
Tetejére :1 tábla Milka tejcsoki + olaj - ezt megolvasztjuk és elsimítjuk rajta vizes késsel
fél tábla fehér csoki + olaj - megolvasztjuk, majd csíkokat rajzolunk vele a másik csoki tetejére és fogpiszkálóval keresztbe húzzuk, ez adja a mintát.
Maradék fehércsoki krémmel és különböző csokikkal díszítjük.
főzési idő:
sütési idő:
sütési mód: alul-felül sütés
sütési hőfok: 180 °C
| A honlap a Rejtvénylapok.hu csoport tagja - Minden jog fenntartva - Copyright 1997 - 2020 |